Katowice

ul. Dąbrowskiego 22

Pn-pt : 7:30 - 18:00

Sob-nd : Nieczynne

Logopedia
 Dzieci

W OLK-MED

W ramach kontraktu z NFZ najmłodsi pacjenci do skończenia 18 r. ż., mogą nieodpłatnie korzystać w naszej przychodni z Poradni Logopedycznej. Wymagane jest skierowanie od lekarza, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia terminu.
Poradnia Logopedyczna zajmuje się leczeniem zaburzeń mowy u dzieci i u osób dorosłych.
Oferuje kompleksowe usługi w zakresie: logopedii ogólnej, wczesnej interwencji logopedycznej, neurologopedii osób dorosłych;
Poradnia Logopedyczna zajmuje się diagnozą i terapią:
- dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami artykulacji,
- dzieci i osób dorosłych z zaburzeniami płynności mowy,
- dzieci z opóźnionym rozwojem mowy,
- dzieci z alalią i niedokształceniem mowy o typie afazji,
- dzieci z zaburzeniami języka pisanego(dysleksja, dysgrafia, dysortografia),
- dzieci z tzw. grupy ryzyka,
- dzieci z problemami w zakresie karmienia i połykania,
- osób z uszkodzonym słuchem,
- osób z afazją,
- osób po urazach czaszkowo – mózgowych,
- osób laryngektomowanych,
- osób po usunięciu nowotworu złośliwego jamy ustnej,
- osób z chorobami demielinizacyjnymi oraz demencyjnymi oraz prowadzi profilaktyką zaburzeń mowy i wczesne badania przesiewowe u dzieci;

K-Taping w logopedii
Kinesiology Taping to jedyna metoda rehabilitacji, która działa cały czas, pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra k-active tape. Jest to możliwe dzięki zjawisku samoleczenia organizmu, w efekcie zapobiega powstawaniu patologii, a prowadzi do przywrócenia i zachowania prawidłowej funkcji organizmu.
Metoda została wymyślona w Japonii przez chiropraktyka Kenzo Kase. Stosowana powszechnie od 1988 roku. Po raz pierwszy użyli go japońscy sportowcy na Olimpiadzie w Seulu. Do Europy metoda ta dotarła dopiero w 1998 roku. Działanie plastra jest zależne od sposobu naklejenia, a ten z kolei od efektów, jakie chce uzyskać terapeuta.
Kinesiology Taping ma za zadanie zmniejszyć nieprawidłowe napięcie (mięsni, skóry, powięzi), wspomóc mięsień w działaniu (ułatwienie funkcji), zwiększyć zakres ruchu mięśni i stawów, aktywowanie włókien nerwowych, oddziaływać eksteroceptywnie i proprioceptywnie, wspierać funkcje stawów, poprawa propriocepcji oraz uśmierzanie bólu.
Kinesjology Taping to metoda stosowana również w logopedii. Metodę wykorzystuje się w terapii dziecka, jak i osoby dorosłej. Przy porażeniach nerwów twarzowych, czy problemach z napięciem mięśniowym. Stanowi metodę wspomagającą terapię logopedyczną.
Poradnia Logopedyczna świadczy usługi w zakresie metody Kinesjology Taping.

Nigdy nie jest za póno na wizytę u logopedy

Obwód Lecznictwa Katowice w ramach umowy z NFZ oferuje dostęp do 17 poradni lekarskich, poradni lekarza rodzinnego, pielęgniarskiej opieki długoterminowej oraz pracowni diagnostycznych.
Poradnie prowadzone są przez lekarzy specjalistów i wysoko wykwalifikowany personel medyczny.

Poznaj naszych lekarzy

mgr Joanna Błażejewska-Ziora - logopeda, neurologopeda kliniczny
mgr Małgorzata Langosz - logopeda

Wielkość czcionki
Kontrast